Пресса о нас

Сюжет на ТРК "Рудана"


Сюжет на ТРК "Криворіжжя"




Автор Степан КАЛИНЮК.
среда, 08 сентября 2010

Нещодавно в нашому місті пройшов кінофестиваль аматорських фільмів «Кіно під зірками». Захід, організований дирекцією, профспілковим комітетом і радою по роботі з молоддю ВАТ «Північний ГЗК», дехто уже встиг оцінити як явище у культурному шарі міста. Власне, поламати стереотип про те, що на гірничо-збагачувальному комбінаті працюють люди фізично важких професій, яких мистецтво не цікавить, і мали на меті організатори. Як зазначила співорганізатор фестивалю та виконувач обов’язків директора з соціальних питань Північного ГЗК Наталія ШАМРІЦЬКА, фестиваль вкотре засвідчив, що і серед працівників комбінату чимало талановитих і високоосвічених людей.
Показ робіт учасників кінофестивалю аматорських фільмів «Кіно під зірками» відбувався просто неба. Але, за іронією примхливої природи, зірок того вечора не було видно. Та навіть хмари і нахабний вітер не зіпсували настрою ні організаторам, ні учасникам, ні простим глядачам, які долучилися до найважливішого з мистецтв на першому криворізькому фестивалі аматорських фільмів. Щоправда, бувалі кіномитці уточнили, що подібний захід не перший у Кривому Розі.
— Мені, як кінолюбителю 70-80-х років минулого століття, дуже приємно, що відновлюється традиція кіноаматорства, — зізнався член журі фестивалю, знаний у місті оператор Юрій ІВАНОВ. — Свого часу в Кривбасі налічувалося 27 любительських кіностудій. Технічний прогрес прийшов на допомогу фільмотворцям. Сучасна апаратура дозволяє оперативніше виконати відеозйомку і значно полегшує процес монтажу. Тепер більше можливостей для того, щоб показати свій хист засобами екранного мистецтва. Фестиваль продемонстрував, що жага творчості не вщухла ані поміж людьми старшими, ані серед молоді. Втішно, що дух творчості живе…
Співорганізатор та ідейний натхненник фестивалю Володимир БУДКО додає: з проведенням кінофестивалю остаточно руйнується стереотип про Кривий Ріг як про місто тільки руди і металу. Адже тепер з’ясовується: Кривий Ріг — місто потужного кінематографічного резерву. Віднині, жартує кіноентузіаст, до символіки краю — гірницької кирки — може додатися відеокамера.
Думки про кінолаври не дають спокою і юним учасникам. Старшокласник 105-ї школи Владислав ЗІНОВ’ЄВ мріє про перемоги у міжнародних фестивалях. Вихователь дитячої телестудії «Шанс» представив на суд журі й глядачів його соціальний ролик «Межа», де пропагується здоровий розвиток покоління. А ровесник Зінов’єва Владислав БУДКО хоче стати кінорежисером. Такі фестивалі, як «Кіно під зірками», вважає хлопець, обов’язково допоможуть йому та його одноліткам у творчому зростанні. А ще він задоволений тим, що нарешті вдалося зібрати однодумців і передати власні ідеї кіномовою.
Тішить і те, що фестиваль із заходу відомчого, заводського рівня стрімко набрав висоту та вийшов не лише за рамки підприємства, але й міста. Це відзначали всі. Сергій БЄЛЬСЬКИЙ, актор театру «Академія руху», — глядач досвідчений, і в оцінках обережений, але навіть він зауважив:
— У нас проходять здебільшого фестивалі самодіяльної творчості, танцювальні. З професійних проводяться хіба що музичні. Але нема театральних чи кіно. Я, принаймні, не чув. А якщо кінофестиваль «Кіно під зірками» стане традиційним і проходитиме щороку, це дасть поштовх розвитку любительського кіно, а згодом, може, і професійного.
І Сергій, і інші глядачі та члени журі побачили двадцять сім фільмів із отриманих оргкомітетом сорока. На перемогу претендували насамперед автори, чиї роботи вирізнялися ідеєю й оригінальністю, комфортністю перегляду та легкістю сприйняття. У числі учасників були росіяни, чимало криворіжців і фільмарі з різних регіонів України.
Відзначили переважно киян, зокрема, головні призи фестивалю — кінохлопавки «Дубль перший» — дісталися Аліні ГОЛОВІНІЙ за стрічку «По той бік райдуги» в номінації «Документальний фільм» і Ксенії АЛЕКСАНДРОВІЙ за роботу «Пошук» у номінації «Анімація», обидві авторки — киянки. Переможне місце в номінації «Альтернативне кіно» виборола і столична режисерка Аліса РАБОТА з фільмом «Ерот і Психея». Ще один киянин здобув нагороду в номінації «Freestyle» — Валентин КОЖИН із фільмом «Espresso» набрав максимальну кількість голосів журі.
Криворіжці також не пасли задніх. Наш земляк Ігор ДОЦЕНКО замахнувся на екранізацію класика-пересмішника Павла Глазового. «Перлини українського гумору» були найяскравішими серед творів у номінації «Ігровий фільм». Найкращою роботою вільного стилю також названо фільм криворіжця Андрія ГУЗИКОВА «Пам’ять».
Престижну нагороду фестивалю отримав криворізький кліпмейкер Олексій ФОМІНИХ — до успіху його привела «Вулиця свободи». Олексій, до речі, став переможцем двічі — крім відзнаки від журі він одержав і приз глядацьких симпатій.
Усі учасники фестивалю отримали дипломи на згадку про першу спробу підкорення кіноолімпу. А організатори «Кіно під зірками» планують скликати амбітних аматорів на другий дубль рівно за рік.
Степан КАЛИНЮК.
"Вестник Кривбасса".